יום א', יא’ בתמוז תשע”ח
דף הבית דבר המנהל כתבות פרוייקטים חדר מורים צור קשר
 
 
 
 
המר גם בפייסבוק
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מבט חינוכי מתוך פרשת השבוע אתם נצבים היום כולכם
קרא עוד...
סיכום שבועי לפרשת כי תבוא תשע"ז
קהילת המר מתפללת לשלומו של תלמיד כיתה י2 נריה נחשון הי"ו שנמצא בטיפול נמרץ - יש להמשיך ולהתפלל לרפואתו השלמה והמהירה של נריה בן רננה בתוך שאר חולי ע"י .ולשלמו ולחזרתו הביתה בריא ושלם של יהונתן בן מיטל ברכה תלמיד כיתה יא1.
קרא עוד...
סיכום שבועי לפרשת ויחי
סיכום שבועי לפרשת וישב - חנוכה
15:53 (29/12/16) חזיז אלעד
סיכום שבועי לפרשת תולדות
סיכום שבועי לפרשת חיי שרה
נקודת מבט חינוכית מפרשת השבוע -לרגל יום הזכרון לר' שלמה קרליבך לרגל יום הזכרון לר' שלמה קרליבך נטעם מעט מדבש תורתו ורוחו הגדולה של ר' שלמה האוהבת כל יהודי ונותן מקום להרגיש את היהדות בבית - הרב שלמה קרליבך - מתוך לב השמים פסח עמ' 257
קרא עוד...
סיכום שבועי לפרשת לך לך
פרשת כי תצא- סיכום שבועי
סיכום שבועי לפרשת קדושים
קהילה חינוכית יקרה ימי הפורים הבאים עלינו לטובה מביאים לידי ביטוי את הכוחות הפנימיים האמיתים הנמצאים לפעמים תחת מעטה "התחפושת" היום יומית ואז משנכנס יין ויצא סוד ומגיעה השמחה הגדולה של ימי הפורים מתגלים הכוחות האמיתיים והם מופיעים בצורה מרוכזת המגלה את האמת והכח הטמון והנסתר.
קרא עוד...
מלאכת המשכן מגיעה לסיומה, מביאים למשה רבינו את המשכן ואת כל כליו. רש"י מציין , שמשה היה צריך להקים את המשכן לבד ולא הצליח מחמת כובד הקרשים (מעל טון כל קרש) . אמר לו הקב"ה תתעסק אתה בהרמה ותעשה כאילו אתה מרים והם נזקפים מאילהם .וכאן צריך לבר למה ה' לא יעשה נס מלא? מדוע צריך לעשות כאילו הוא מרים ? כלל גדול אנו למדים מכאן - ישנם מקרים שהאדם מרגיש שהמציאות גדולה עליו, הוא חייב איזה נס - ה' אומר לו תשתדל תתחיל! פיתחו לי פתחו של מחט ואפתח לכם פתחו של אולם . שבת שלום נועם
קרא עוד...
סיכום שבועי לפרשת בשלח
סיכום שבועי לפרשת וארא
קרא עוד...
נקודת מבט חינוכית -
קרא עוד...
נקודת מבט חינוכית - מורה לחיים
קרא עוד...
היעקוביות הישראלית הרב נסים איטח - רב בית הספר
קרא עוד...
בפרשתנו אנו נפגשים לראשונה עם דמותם של הבנים יעקב ועשיו. בנים הגדלים בבית אחד אולם כל אחד מהם מושך לכיון אחר. יעקב לבתי מדרשות ואלו עשיו נפשו נוטה למרחבים ולשדה המערכה כ"איש יודע ציד איש שדה"
קרא עוד...
ללכת עם המחנך"וישלחו את רבקה אחותם ואת מינקתה"- (רעיון מתוך דבריו של הרב נריה זצ"ל) "ואלויו ית רבקה אחתהום וית פדגוותה" (וישלחו את רבקה אחותם ואת מחנכתה) [תרגום יהונתן]
קרא עוד...
צוות יקר , השבוע בחרתי להביא לפניכם את דבריו הנפלאים שכתב ראש מנהל החינוך הרב ד"ר אברהם ליפשיץ על דמות המחנך .
קרא עוד...
"בצמיחה מתמדת "- כוחו של חודש האביב .
קרא עוד...
שבת פרשת תרומה
נקודת מבט חינוכית – מפרשת השבוע
קרא עוד...
נקודת מבט חינוכית – מפרשת השבוע "גיבוש בית אב " - הרב משה צבי נריה זצ"ל "איש שה לבית אבות שה לבית " צריכה עיון הוראה זו של " ויקחו להם איש שה לבית אבות שה לבית" , מה עניינה המיוחד רק לפסח מצריים ?
קרא עוד...
סיכום שבועי לפרשת ויחי

נקודת מבט חינוכית – "היחוד והיחד" הכח של הפרט והכלל בבניית עם ישראל –נקודת מבט חינוכית מתוך דבריו של הרב משה צבי נריה זצ"ל.
קרא עוד...
סיכום שבועי לפרשת ויגש
סיכום שבועי - לפרשת וישב
סיכום שבועי - פרשת וישלח
סיכום שבועי לפרשת ויצא, ביה"ס דרכא ע"ש זבולון המר בת ים.
כניסת שבת :16:17יציאת שבת :17:19 מנחה וקבלת שבת בבית הספר : 16:20תפילת שחרית של שבת : 8:00שיעור בשבת + מנחה : 15:00
קרא עוד...
כניסת שבת :16:19יציאת שבת :17:20 מנחה וקבלת שבת בבית הספר : 16:20תפילת שחרית של שבת : 8:00שיעור בשבת + מנחה : 15:00
קרא עוד...
שבת פרשת וארא ביה"ס דרכא ע"ש זבולון המר- בת ים
קרא עוד...
סיכום שבועי לפרשת ויקרא
סיכום שבועי – לפרשת ויקהל
דבר המנהל- יום הזיכרון
התכנסנו כאן היום להתייחד עם זכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה שנפלו על תקומת העם והארץ.לאורך כל שנות ההיסטוריה היהודית, קמו עלינו לכלותינו, לפני אלפיים שנה גחלינו מארצנו היינו כשה פזורה המחפשת את מקומה כיונה שלא מצאה מנוחל לכף רגלה /רדיפות/פרעות/פוגרומים ליוו את העם היהודי לאורך שנות ההיסטוריה ועד לשואה האיומה.לפני 66 שנים בעוז ותעצומות של מנהיגי האומה קמה לה מדינת ישראל מתוך עפר גלות התעוררו ניצני התחייה הלאומית ובמאבק חסר פשרות שגבה קורבנות גדולים של צעירים וצעירות שנלחמו בעוז רוחם על זכות הזו להיות עם חופשי בארצנו, הכרזנו קבל עם ועדה שמקומנו הוא כאן, ושבנו אל ביתנו! גם בשעה שאנו נמצאים כאן כעת ממשיכים לנהל את שגרת חיינו נמצאים כעת מיטב בנינו ובנותינו בגבולותיה של מדינת ישראל לוקחים עיניים ונמצאים בדריכות רבה לכל רחש מצד שונאינו נישא תפילה לשלומם של חיילנו שיחזרו לביתם בשלום. "מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבותֵינוּ אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקב הוּא יְבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל, הָעומְדִים עַל מִשְׁמַר אַרְצֵנוּ וְעָרֵי אֱלהֵינוּ מִגְּבוּל הַלְּבָנון וְעַד מִדְבַּר מִצְרַיִם וּמִן הַיָּם הַגָּדול עַד לְבוא הָעֲרָבָה בַּיַּבָּשָׁה בָּאֲוִיר וּבַיָּם. יִתֵּן ה' אֶת אויְבֵינוּ הַקָּמִים עָלֵינוּ נִגָּפִים לִפְנֵיהֶם. הַקָּדושׁ בָּרוּךְ הוּא יִשְׁמר וְיַצִּיל אֶת חַיָלֵינוּ מִכָּל צָרָה וְצוּקָה וּמִכָּל נֶגַע וּמַחְלָה וְיִשְׁלַח בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּכָל מַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם. יַדְבֵּר שׂונְאֵינוּ תַּחְתֵּיהֶם וִיעַטְרֵם בְּכֶתֶר יְשׁוּעָה וּבְעֲטֶרֶת נִצָּחון. וִיקֻיַּם בָּהֶם הַכָּתוּב: כִּי ה' אֱלהֵיכֶם הַהלֵךְ עִמָּכֶם לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם איבֵיכֶם לְהושִׁיעַ אֶתְכֶם: וְנאמַר אָמֵן"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 67
סיכום שבועי לפרשת פקודי
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
דבר המנהל
חדשות
לוח מבחנים
מקצועות הלימוד
הכיתה שלי
לוח חופשות תשע"ז
תקנון בית הספר
מגמות בית הספר
לוח בגרויות חורף
רשימות ספרים תשע"ח
פינת היועץ
גלישה בטוחה ברשת